Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Ak Parti Belediye Başkan A.Adayı Hasan Çiftçi Kimdir ?02.11.2013 08:35

Ak Parti Belediye Başkan A.Adayı Hasan Çiftçi Kimdir ?

Ak Parti Belediye Başkan A.Adayı Hasan Çiftçi Kimdir ?


“HİÇ BİR BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR” sözüne inanan Hasan ÇİFTÇİ 1968 yılında Kadirli de doğdu.İlk , orta ve lise eğitimini Kadirli de tamamladı.


Bu haber 340 kez okundu.

“HİÇ BİR BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR” sözüne inanan Hasan ÇİFTÇİ 1968 yılında Kadirli de doğdu.İlk , orta ve lise eğitimini Kadirli de tamamladı.

 Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kastamonu Eğitim Yüksek Okulunu 1987 yılında bitirerek aynı yıl Van ili Gürpınar ilçesinde öğretmenlik hayatına başladı. 1990 yılında 3 ay Çanakkale de askerlik görevini yaptıktan sonra tekrar er öğretmen olarak Van iline döndü.

 Askerlik dönüşü Derviş paşa İlkokulunda göreve başladı. 1993 yılında Kadirli Öğretmen evi Müdürlüğü görevinde bulundu. 1996 yılında da ise Kadirli Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne Müdür Yardımcısı olarak atandı. Yine Aynı yıl Kadirli Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne Müdür olarak atandı.

 1997 yılında DSP-MHP koalisyon hükümeti sırasında hiçbir mazeret gösterilmeden görevinden alınarak Kadirli İlköğretim Okuluna öğretmen olarak verildi. İdare Mahkemesi Sonucu 1998 yılında tekrar görevine döndü.

  Yine buradan mazeret gösterilmeden Hasanbeyli Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne Müdür olarak verildi. İdare Mahkemesi sonucu tekrar Kadirli Halk Eğitimi Merkezine Müdür olarak göreve başladı.

 Yine mazeret gösterilmeden bu sefer de Sumbas Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne Müdür olarak verildi. Yine 1999 yılında İdare Mahkemesi sonucu tekrar Kadirli Halk Egitimi Merkezine Müdür olarak döndü.

 2000 yılında Lisans Programını Türkçe öğretmenliği bölümü bitirerek mezun oldu. Kadirli de bir çok projelerde görev aldı 1999 yılında Kadirli Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı ile Kilimciliği Geliştirme Projesi Kapsamında aktif rol alarak 100 ailenin meslek sahibi olmasını aynı zamanda unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarımızın yaşatılması için çok büyük çaba sarf etmiştir.

 Tübitak ve Çukurova Üniversitesi ile birlikte Doğal Boyalar ile ilgili ortak projelerde bulunmuşlardır. AB Gençlik programları çerçevesinde projeler yapmış ve uygulanmış bu projeler başarılı bir şekilde tamamlanarak raporlaştırılmış ve raporlar kabul edilerek projeler sonuçlandırılmışlardır.

 TÜBİTAK ın raporunda memleketimiz ve kadirlimiz için şöyle bir cümle sarf edilmektedir.’’ Köyden kente göçün önlenmesinde ve sosyo-ekonomik dengelerin korunmasında Kadirli Halk Egitimi Merkezi Müdürlüğü çalışmaları örnek alınabilir.’’ Denilir olması O zamanki kurum müdürü olarak beni son derece onurlandırmıştır. Rotasyon uygulamalarından dolayı yine 2010 yılında Prof.Dr.Halet Çambel İlköğretim Okuluna Müdür olarak atanmıştır.

  Burada da Toplam Kalite Yönetimi Ekibi başında çalışmaları başlatarak 2012 yılın da Osmaniye de tüm okullar içerisinden KALİTE YÖNETİMİNDE il birincisi olmuşlardır. 2013 yılında ise de il üçüncüsü olmuşlardır. 2013 Yılında ise Orta Okullar arası Bilgi Yarışmasında İl Birincisi olarak başarılarının devamını getirmişledir. 

Hasan ÇİFTÇİ bulunduğu her görevde Genel Müdürlükçe, Valilik Makamınca, Kaymakamlık Makamınca, il ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince bir çok ödüller almıştır. 

Hasan ÇİFTÇİ 1990 yılında eşi kendisi gibi öğretmen olan Ülkü ÇİFTÇİ ile evlenmiş ve Zeynep Gizem adında bir kız İbrahim adında bir erkek evladı bulunmaktadır.


Etiketler: kadirli -hasan çiftçi -

Diğer SİYASET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
YAYINLARIMIZ
http://www.kadirlihaberleri.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz.. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
haberyazilimi.com - Copyright